(067) 572-25-99
(098) 411-92-41
info@phoenix.net.ua

ЦРМС в Харківській областіПодивилося: 623

16.01.2018 Тренинговий центр “Фенікс” прийняв активну участь на Дні відкритих дверей в Центрі розвитку місцевого самоврядування в Харківській області. Учасницi: Катерина Бровко та Катерина Орєхова.

В умовах децентралізації та підвищення самостійності місцевих бюджетів посилюється відповідальність органів місцевого самоврядування за результати діяльності. На законодавчому рівні методичні підходи до оцінювання фінансової спроможності об’єднань територіальних громад відсутні. Це зменшує зацікавленість органів  місцевого самоврядування в оцінюванні фінансової спроможності об’єднань територіальних громад та у підвищенні їх рівня.

Дослідження міжнародного досвіду підтвердило необхідність аналізу фінансової спроможності об’єднань територіальних громад, результати якого використовуються для потреб парламенту, суспільства, уряду (президента, органів влади, що відповідають за бюджет або планування) або керівництва програми для надання рекомендацій щодо підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування.

На основі аналізу закордонного досвіду розроблено методичний підхід до комплектного аналізу фінансової спроможності об’єднань територіальних громад, який передбачає розрахунок трьох інтегральних показників: збалансованості, фінансової самостійності, ефективності бюджету.

В результаті застосування розробленого підходу до комплексного аналізу фінансової спроможності об’єднань територіальних громад збільшаться податкові надходження до бюджету від діяльності суб’єктів підприємництва; підвищиться соціальна відповідальність малого та середнього бізнесу; створиться ефективна, прозора взаємодія між владою та бізнесом. Також це є передумовою для забезпечення конкурентоспроможності економіки держави, її стійкого економічного розвитку!

Залишити відповідь